Lifestyle Psychologia

Znajdź swoje talenty – Test Gallupa

Napisany przez Łukasz Kruszewski

Przez ostatnie tygodnie coraz więcej czytam na temat szeroko pojętego biohackingu i lifehackingu i coraz bardziej mnie ten temat fascynuje. A cóż to takiego ten biohacking i lifehacking? Żeby opisać całe zagadnienie trzeba by napisać oddzielny artykuł i to w zasadzie nie jeden ale w dużym uproszczeniu chodzi o taką formę optymalizacji swojego ciała i życia by zyskiwać największą produktywność, osiągać najlepsze rezultaty, żyć w zgodzie z samym sobą i generalnie żyć szcześliwie.

💥 Biohacking mówi o tym jak możemy optymalizować swoje ciało pod kątem biologicznym, jak lepiej rozumieć procesy biologiczne zachodzące w naszym mózgu i jak możemy nimi sterować, zwiększając wydajność i poprawiając stan zdrowia naszego organizmu.

💥 Lifehacking to z kolei forma optymalizacji oparta o naszą sferę mentalną. Wyznaczenie sobie celów, motywacja, rozumienie działania emocji, psychologia i umiejętność takiego wykorzystania umysłu żeby żyć lepiej i szczęśliwiej.

Idąc tym tropem zrobiłem sobie test talentów Gallupa. Sam test w podstawowej wersji kosztuje $19.99 i składa się z 177 pytań, czas odpowiedzi na każde pytanie to max 20 sekund, nie można wracać do poprzednich. Chodzi o to by odpowiadać jak najbardziej intuicyjnie. Na koniec dostajemy pełny raport i 5 głównych naszych talentów z dokładnym opisem.

💪 Wg testu moje dominujące cechy charaktery bądź talenty to:
👉 Uczenie się – pragnienie ciągłej nauki i ustawicznego rozwoju. Mniej istotny jest wynik bardziej liczy się sam proces.
👉 Wizjoner – inspiracja przyszłością i tym co może być. Pobudzanie i inspirowanie innych swoimi wizjami przyszłości.
👉 Rozwijanie innych – rozpoznawanie i kultywacja potencjału w innych. Czerpanie satysfakcji i inspirowanie innych poprzez dostrzeganie nawet najmniejszych dowodów postępu.
👉 Ukierunkowanie – umiejętność wyznaczania celów i kierunku a następnie podążanie ustaloną ścieżką. Priorytetyzacja zadań i działanie.
👉 Empatia – umiejętność wyczuwania emocji ludzi. Przewidywanie czyichś potrzeb.

Powiem szczerze trochę szok… Nie dlatego, że odpowiedzi wyszły dziwne ale dlatego, że tak wiele z tego się zgadza. W zasadzie wiele z tego sam już zacząłem odkrywać innymi drogami ale wyniki testu upewniły mnie, że jestem na dobrej drodze. Teraz muszę zastanowić się co z tym zrobić, co jeszcze wprowadzić do swojego życia żeby w pełni wykorzystać swój potencjał

👉 Ma ktoś jakieś pomysły, interpretacje co jeszcze mogę robić? 😱💥

O autorze

Łukasz Kruszewski

Mąż, początkujący bloger, pasjonat, ekstrawertyczny introwertyk. Uwielbia czytać, uczyć się, bawić się nowościami, patrzeć w gwiazdy i pomagać innym. Jeżeli masz na to ochotę to z chęcią wybiorę się z Tobą na kawę albo inne piwo i porozmawiam o tym i tamtym :)

Zostaw komentarz