Rozwój i motywacja

Trzy główne zasady zwiększenia produktywności!

Napisany przez Łukasz Kruszewski

Dzisiaj chciałbym poruszyć temat produktywności i pewnych zasad jak można ją zwiększyć. Zacznę od swojego przykładu, parę dni temu przejrzałem po raz kolejny swoją listę celów krótko i długoterminowych i zacząłem się zastanawiać nad każdym z nich. Co się okazuje, po pół roku pracy część z nich muszę wyeliminować, a cześć pozmieniać. Dlaczego❓Źle wyznaczyłem cele❓ Nie ‼️ Pomimo tego, że moje założenia były dobre a cele ciekawe i realne do osiągnięcia, część z nich nie dawała mi jednak wystarczająco przyjemności i radości.

Pojawił się temat, że to chyba nie jest to coś, brakuje w nich wielkiego 🔥WOW🔥💥przez co zamiast skupiać się na tym co jest najważniejsze rozbijałem czas na rzeczy „tylko” dobre. Taka sytuacja jest bardzo trudna, bo pomimo tego że każda opcja wydaje się ekscytująca trzeba z większości zrezygnować.😔Jednak do takiego stanu można dojść tylko przez wypisanie i przetestowanie na sobie czy to rzeczywiście jest to co chcę robić. Eliminacja to pierwszy krok.

Tim Ferriss, jeden z najbardziej innowacyjnych ludzi biznesu XXI wieku, autor „4-godzinnego tygodnia pracy” mówi, że są trzy rzeczy które musisz nauczyć się robić w kontekście swojej własnej produktywności i najlepszego wykorzystania swojego czasu.

👉 Pierwsza to eliminacja – eliminacja z życia wszystkiego co zabiera czas, usuwanie wszystkiego co jest niepotrzebne, negatywne, krytyczne aby mieć czas na to co ważne. Wszystko co nie jest związane z Twoimi celami nie ma wystarczającego sensu aby się tym zajmować. Mówiąc o celach mam na myśli całokształt, nie chodzi tylko o rzeczowe wykonywanie zadań, chodzi o całokształt celów osobistych, rodzinnych, relaksu, duchowości, finansów itp.

👉 Druga to automatyzacja – gdy już uda się nam wyeliminować to co niepotrzebne, trzeba pomyśleć jak możemy zautomatyzować nasze zadania i nasz dzień. Jeżeli żyjemy w sposób chaotyczny i nieuporządkowany to być może tracimy bezproduktywnie mnóstwo czasu, zatem jak możemy to zautomatyzować, jakie procesy, rutyny, nawyki wprowadzić, z jakich aplikacji skorzystać żeby wszystko to uporządkować⁉️

👉 Trzecia rzecz to delegowanie – bardzo ważna rzecz, ale UWAGA to dopiero TRZECIA ‼️rzecz! Nie delegujmy zadań innym jeżeli najpierw nie dokonaliśmy eliminacji i automatyzacji, w przeciwnym razie jedyne co osiągniemy to strata czasu tej drugiej osoby której coś wydelegowaliśmy. W dodatku będziemy musieli zapłacić jej własnymi, ciężko zarobionymi pieniędzmi.

Takie oto przemyślenia zostawiam na kolejny tydzień 🤓😄

O autorze

Łukasz Kruszewski

Mąż, początkujący bloger, pasjonat, ekstrawertyczny introwertyk. Uwielbia czytać, uczyć się, bawić się nowościami, patrzeć w gwiazdy i pomagać innym. Jeżeli masz na to ochotę to z chęcią wybiorę się z Tobą na kawę albo inne piwo i porozmawiam o tym i tamtym :)

Zostaw komentarz