Książki

„Nieuniknione. Jak inteligentne technologie zmienią naszą przyszłość” – Kevin Kelly

  • Ogólna ocena
4.5

Moja opinia

Muszę przyznać, że jest to książka która naprawdę daje do myślenia. Autor w 12 rozdziałach analizuje poszczególne kierunki rozwoju świata cyfrowego. Skupia się na stosunkowo bliskiej przyszłości bo mówimy tutaj głownie o 30 latach w przód. 

Teorie rozwoju nie są wyssane z palca ale bazują na doświadczeniach i wiedzy autora. I tak przechodzimy przez rozwój samej sieci internet, wzbogacamy ją o sztuczną inteligencję, chmury publiczne, technologię blockchain, rozszerzoną rzeczywistość i dodajemy kontekst przyszłości i przeszłości a następnie zamykamy wszystko w świat ekranów.

Na to wszystko patrzymy też przez pryzmat problemów i zagrożeń jakie rozwój technologii ze sobą niesie.
Książka bardzo dobra, daje do myślenia, dobrze się czyta. Dużo faktów i danych. Wiele z tego co autor opisuje dzieje się już teraz, a na podstawie lektury możemy wywnioskować w jakim kierunku idzie ten rozwój oraz to z czym w najbliższej przyszłości będziemy musieli się zmierzyć.

O autorze

Łukasz Kruszewski

Mąż, początkujący bloger, pasjonat, ekstrawertyczny introwertyk. Uwielbia czytać, uczyć się, bawić się nowościami, patrzeć w gwiazdy i pomagać innym. Jeżeli masz na to ochotę to z chęcią wybiorę się z Tobą na kawę albo inne piwo i porozmawiam o tym i tamtym :)

Zostaw komentarz