Lifestyle Rozwój i motywacja

Priorytety

Napisany przez Łukasz Kruszewski

Parę dni temu trafiłem w necie na tekst obrazujący nasze priorytety. Parafrazując, było tam mniej więcej coś takiego:

✔️ Zdrowe jedzenie w sklepie – 100 zł – Za drogo!
👉 Randkowa kolacja – 100 zł – Rozsądnie!

✔️ Miesięczne suplementy – 200 zł – Nie stać mnie!
👉 Cała noc imprezowania – 200 zł – Normalne cotygodniowe wyjście!

✔️ Seminarium rozwoju osobistego – 1000 zł – Naciąganie!
👉 Pasek Gucci – 1000 zł – Muszę go mieć!

✔️ Rozpoczęcie biznesu – 3500 zł – Nie mam tyle!
👉 Nowy IPhone XR – 3500 zł – Potrzebuję go!

✔️ 60 minut na siłowni – Chciałbym mieć czas!
👉 60 minut oglądania seriali – Oglądasz odcinek za odcinkiem!

Wszystko w życiu odnosi się do priorytetów. To w jaki sposób priorytezujesz swoje zadania wpływa na to jak wygląda Twoje życie! I wcale nie chodzi o to, że wyjście na kolację, impreza albo iphone to coś złego i nie masz prawa tego mieć. To są super rzeczy i życzę ich każdemu tylko warto zastanowić się czy w danej chwili to mój priorytet.

Jeszcze kilka lat temu odpowiadając na większość takich pytań wybrał bym drugą odpowiedź. Poza pracą spędzałem czas bez większego celu i pomysłu, grając w gry, oglądając filmy itp. Głównie dlatego, że nikt mi nie powiedział, nie tyle, że można inaczej ale nie powiedział jak! Od kilku lat świadomie staram sie projektować swoje życie. Przeznaczam mnóstwo czasu na naukę, czytanie, praktykowanie, przełamywanie swoich barier, dbanie o siebie i budowanie swojej wewnętrznej siły i wartości.

Na przełomie ostatnich paru lat udało mi się zrobić więcej, niż przez większość swojego życia, a mogę z całą świadomością powiedzieć, że dopiero się rozgrzewam 🙂 Wszystko to dzięki pracy nad swoją głową, ustaleniu sobie swoich priorytetów, celów i wewnętrznej motywacji do działania!

I to nie jest tak, że jak już raz sobie postanawiasz to tak robisz i wszystko idzie pięknie i gładko, to by było zbyt piękne 🙂 Każego dnia jest ten sam schemat „nie chce mi się”, „poczytam FB”, „obejrze serial”, itp. innymi słowy ucieczka do szybkiej przyjemności bez pracy. Często nadal czas mi ucieka, ale staram się, żeby każdego dnia wykonać chociaż 1% w kierunku celu. Czy warto? Warto! Cytując Tima Grovera, warto: „Bo nagrody są tak k*rewsko zajebiste!”

O autorze

Łukasz Kruszewski

Mąż, początkujący bloger, pasjonat, ekstrawertyczny introwertyk. Uwielbia czytać, uczyć się, bawić się nowościami, patrzeć w gwiazdy i pomagać innym. Jeżeli masz na to ochotę to z chęcią wybiorę się z Tobą na kawę albo inne piwo i porozmawiam o tym i tamtym :)

Zostaw komentarz