Podsumowania

Podsumowanie sierpnia 2019

Napisany przez Łukasz Kruszewski

Siódmy miesiąc tego roku za nami, wakacje się zakończyły zatem pora trochę przycisnąć 🙂

Moje założenia na sierpień 2019:

👉 Przeczytanie książki „12 życiowych zasad – antidotum na chaos” Jordana B. Petersona 
👉 Przeczytanie książki „How to get rich” 
👉 Kilka testów biohackingowych, których efekty będę opisywał
👉 Regularność codziennych, intensywniejszych ćwiczeń
👉 Kilka ciekawych wpisów na fanpage i być może kolejny artykuł

Przejdźmy zatem do podsumowania.

Lipiec miał być miesiącem odpoczynku i spowolnienia i taki w zasadzie był. Spowolnienie paradoksalnie sprzyja kreatywności, kiedy masz przestrzeń dla siebie zaczynasz zastanawiać się co naprawdę jest istotne i w jaki procesowy sposób można ulepszyć niektóre działania.

Może nie do końca wszystko wyszło tak jak planowałem ale udało mi się wypracować kilka zasad. Zatem od tego miesiąca będą zmiany. Poniżej podzielę się z Wami moimi wnioskami:

  1. Od jakiegoś czasu wszystkie cotygodniowe wpisy na blogu zaczęły pojawiać się w poniedziałki zamiast niedziel. I tak już zostanie, niedziela dzień święty i rezerwuję go dla siebie, na relaks, wymyślanie, odpoczynek i czas dla rodziny.
  2. Książka „12 życiowych zasad – antidotum na chaos” Jordana B. Petersona jest genialna i rekomendują ją każdemu. Błyskotliwość i umiejętność dostrzegania rzeczy niewidocznych Petersona jest nieoceniona. Ponadto zmieniam styl czytania, w sumie zaczął on się wypracowywać samoistnie ale jest bardzo skuteczny. O co chodzi? Książki nie fabularne, zaczynam czytać dosyć wybiórczo, biorę to co jest mi na teraz, w danym momencie życia potrzebne. Książka jako NARZĘDZIE DO CELU! Zatem nie będę wyznaczał już sobie książek do przeczytania od A do Z.
  3. Produktywność. Jako, że aktualnie zajmuję się kilkoma projektami na raz, wprowadzam podział, nawykowe wykonywanie czynności każdego dnia po trochu i z innego obszaru. Strategia małych kroków sprawdza się u mnie nad wyraz dobrze, zatem kontynuuję ją dalej ale w podziale na kilka projektów. Każdy innego dnia.
  4. Oprócz niedzieli wprowadzam jeden dzień dla siebie, kiedy nie obowiązuje sztywny rygor tylko wolność 🙂 Robię co chcę! Wbrew pozorom takiego działania też trzeba się nauczyć.
  5. Nadal uważam, że wyjazdy i zwiedzanie świata są jednym z lepszych sposobów na kreatywność i rozwój dlatego też w październiku szykuje się kolejna podróż 🙂
  6. Sen jest ekstremalnie ważny dla każdego aspektu naszego życia. W miarę możliwości śpij 8h dziennie, sam zwiększam jego czas o 0,5-1h w ciągu doby zbliżając się do 8h!!!
  7. Badminton to zaskakująco świetna gra i zabawa! Jeden mecz angażuje tyle mięśni i kosztuje tyle wysiłku co dobry trening na siłowni. Trening fizyczny to kolejna podstawa zdrowego funkcjonowania.

Plan na wrzesień 2019:

👉 Intensywność działań. Zanim nadejdzie urlop i kolejny cykl spowolnienia mam dużo do zrobienia więc nie ma czasu na nudę.
👉 Zamierzam zabrać się w końcu za „How to get rich” Felixa Dennisa wiem jak dobra jest to książka i jak wiele wartości jest w niej zawartej której na teraz potrzebuję
👉 Będzie coraz więcej materiałów na fanpagu, fajnie że ilość osób zainteresowanych profilem z miesiąca na miesiąc wzrasta. 🙂
👉 Zastanawiam się nad zrobieniem kilku artykułów w których pokażę jak krok po kroku można wykorzystać możliwości chmur publicznych i sztucznej inteligencji przy tworzeniu biznesu. Prosto i tanio.

Póki co tyle. Trzymajcie się i udanego września 🙂

 

 

O autorze

Łukasz Kruszewski

Mąż, początkujący bloger, pasjonat, ekstrawertyczny introwertyk. Uwielbia czytać, uczyć się, bawić się nowościami, patrzeć w gwiazdy i pomagać innym. Jeżeli masz na to ochotę to z chęcią wybiorę się z Tobą na kawę albo inne piwo i porozmawiam o tym i tamtym :)

Zostaw komentarz