Podsumowania

Podsumowanie października 2019

Napisany przez Łukasz Kruszewski

Witaj! Dawno mnie tutaj nie było, dokładnie miesiąc bez paru dni. Z końcem października zakończył się pierwszy testowy sezon mojego bloga, 50 wpisów, prawie rok pracy. O ile pamiętasz to była to tylko połowa z tego co sobie założyłem, więc na pewno nie jest to koniec bloga ALE forma odpoczynku i regeneracji po pierwszej jego odsłonie.

Październik ogólnie był bardzo fajnym miesiącem, po raz kolejny udało nam się odwiedzić Wyspy Kanaryjskie i dopisaliśmy kolejną wyspę do listy miejsc które udało nam się odwiedzić. Swoja drogą jeżeli jeszcze tam nie byłeś to koniecznie się wybierz. Każda z wysp jest fajna i każda ma swój własny niepowtarzalny klimat. Jak to mówią – kontynent w pigułce.

Pierwszy raz przyznam szczerze w październiku pływałem w basenie i wchodziłem do oceanu, wspaniałe uczucie, tym bardziej że wyjeżdżając z Polski żegnaliśmy się z temperaturą bliską 0 stopni.

Po raz kolejny uświadamiam sobie jak ważny w naszym życiu jest wypoczynek i jak dobrze wykorzystany potrafi znacząco zwiększać naszą produktywność i kreatywność.

Chciałbym się podzielić z Tobą paroma wnioskami jakie pojawiły się w mojej głowie przez ten czas.

Ostatnio zastanawiałem się trochę nad sobą, nad tym blogiem, nad tematyką o której piszę, ogólnie jak wiesz sporo tematów na profilu FB pojawia się w kontekście sztucznej inteligencji i jej wykorzystywania, wizji przyszłości itp. Trafiłem na podcast Dominika ( https://dominikjuszczyk.pl/ ) który zajmuje się między innymi pracą nad talentami bazując na naturalnych zdolnościach w oparciu o tak zwany test Gallupa. Ja taki test sobie zrobiłem, w którymś poście nawet to opisałem ALE co jest najciekawsze słuchając tego podcastu wiele rzeczy zrozumiałem.

Nie wchodząc w szczegóły wg testu trzy moje najsilniejsze zdolności albo talenty to UCZENIE SIĘ, WIZJONER i ROZWIJANIE INNYCH. Co oznacza np.: takie uczenie się? Chodzi o ciągłe bodźcowanie, ciągłą potrzebę szukania nowych rzeczy i rozwiązań, szukania nowych tematów. Gdy jestem w stagnacji strasznie się męczę. Pozostałe dwa idealnie mam wrażenie wpisują się w mój profil, w to co chcę zrobić dalej oraz dają mi mnóstwo fun’u i przyjemności. 🙂 Każdy z nas jest inny ale warto by każdy odkrywał w sobie to co daje mu przyjemność i zaczął to robić! Banał. Ale czekanie, zastanawianie się i nie robienie zabija nas wewnętrznie.

Druga rzecz, od przyszłego roku dojrzewam do myśli powolnego wycofywania się z pracy etatowej, bądź kontraktowej z 5 na 3 dni w tygodniu, zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂 Strach i niepewność ale i ekscytacja i o dziwo radość 🙂

Trzecia. Ostatnio napisałem, że zamierzam ostro zabrać się za pracę nad sobą, nad celem itp. Są dwa powody po pierwsze brak tolerancji pewnych zachowań, które aktualnie zaczynają mi przeszkadzać w wejściu na kolejny poziom i które muszę przepracować dla samego siebie, komfortu swojego życia i nie oszukujmy się dla zrobienia czegoś więcej.

Dan Pena, amerykański biznesmen powiedział takie zdanie, że Twoje konto emocjonalne determinuje Twoje konto bankowe. My bardzo często skupiamy się na koncie bankowym, a zapominamy o tym emocjonalnym co za tym idzie jedno i drugie jest zazwyczaj puste. A im dalej w las tym większe oszczędności musisz mieć na tym drugim. Gdy mamy morsować, wylewać poty na na siłowni, biegać kilometry to jakoś każdy jest w stanie to zrozumieć i wie po co to robi, ale jak przychodzi temat dyskomfortu emocjonalnego i wprowadzania siebie w mentalny przerębel i hartowanie psychiki to już tak nie za bardzo. I w zasadzie wcale się nie dziwię, bo taki wysiłek jest o niebo cięższy do zniesienia i przetrwania ale KONIECZNY.

Niech tyle wystarczy moich przemyśleń, mamy listopad i czas kiedy znowu trzeba przycisnąć i popracować 🙂 Zatem oficjalnie startujemy z 2 sezonem 🙂 Do zobaczenia! 🙂

O autorze

Łukasz Kruszewski

Mąż, początkujący bloger, pasjonat, ekstrawertyczny introwertyk. Uwielbia czytać, uczyć się, bawić się nowościami, patrzeć w gwiazdy i pomagać innym. Jeżeli masz na to ochotę to z chęcią wybiorę się z Tobą na kawę albo inne piwo i porozmawiam o tym i tamtym :)

Zostaw komentarz