Podsumowania

Podsumowanie maja 2020

Napisany przez Łukasz Kruszewski

Zniknąłem na długi czas, praktycznie 2 miesiące bez żadnego wpisu, artykułu, aktywności. Koronawirus wyeliminował mnie z życia mediów społecznościowych. Praca nad przerobieniem biznesu stacjonarnego na biznes online i poszukiwanie nowych klientów zajęła sporo czasu. Dodatkowo narzuciłem sobie dużo aktywności, których w ogóle nie powinienem dotykać, a jednak wziąłem je na siebie.

Ponad rok temu dodałem wpis na temat produktywności (możesz zobaczyć tutaj) w którym opisałem 3 podstawowe zasady jej zwiększania i tym samym zyskiwania sobie cennego czasu. Dopóki swoje działania opierałem na tych 3 filarach oraz wybierałem tylko te które były zgodne z moimi podstawowywmi celami wszystko było w porządku. Przez koronawirusa porzuciłem ten model i wszystko zaczeło się walić. Branie na siebie za dużo spowodowało przejście lawiny śnieżnej która zasypała mnie nadmiarem obowiązków.

Co w takiej sytuacji możesz zrobić? Jedynym wyjściem jest zatrzymanie się w tym całym szaleństwie, ponowne ustalenie priorytetów i powolne odkopywanie się z poszczególnych zobowiązań. Tak też zrobiłem, wypisałem sobie wszystkie rzeczy jakie miałem w głowie, kompletnie wypłukałem swoje myśli i przelałem je do excela. Następnie ustaliłem plan wyjścia i powoli mozolnie zacząłem go realizować. Zadanie po zadaniu, zamykając poszczególne tematy.

Niestety taka sytuacja odbija się często na rzeczach z pozoru tylko mniej ważnych, które odkładamy na potem, a które de facto powinny być na szczycie piramidy, bo są rzeczami nadającymi znaczenie w naszym życiu. Rób tylko to co daje Ci najwięcej przyjemności i radości, co czyni w Twoim życiu różnicę, to co daje Ci efekt WOW. Wybieraj tylko ten najważniejsze w przeciwnym wypadku najzwyczajniej w świecie zabraknie Ci na wszystko czasu.

Moja lekcja na przyszłość to trzymanie się tych zasad bezwzględnie. Wbicie ich sobie głęboko w sferę podświadomości tak, aby w podobnych sytuacjach w przypadku złych wyborów odczuwać fizyczny ból. SKUP SIĘ NA SWOICH CELACH, sprawdzaj je, badaj czy aby na pewno to jest to coś co w Tobie rezonuje, jeżeli TAK, TO RÓB TO!

Kolejna rzecz to media społecznościowe i inne rozpraszacze. Facebook, Instagram itp. to fantastyczne portale ale podobnie jak np. karta kredytowa w nieodpowiednich rękach tak i one w nieodpowiednich rękach podowują zgubę. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo drogie jest korzystanie z nich. PŁACIMY ZA NIE SWOIM CZASEM! Dobrem luksusowym i ograniczonym.

Też za nie płaciłem, ale zrobiłem przegląd tego w jaki sposób z nich korzystam i podjąłem próbę zmiany aby to ONE PŁACIŁY MI. Aktualnie na FB, Instagram obserwuję tylko garstkę osób, bądź profili. Tylko takie z których czerpię inspirację, wartość, więdzę pozostałe są zablokowane. Jeżeli czytając mój blog, przeglądając profil dochodzisz do wniosku, że to strata czasu, proszę Cię PRZESTAŃ OBSERWOWAĆ, ODLAJKUJ skup się na tym co jest DLA CIEBIE najważniejsze!

Dzisiaj Robert Gryn, polski przedsiębiorca, właściciel między innymi spółki Codewise napisał na Instagramie poniższy post, radykalne ale warte przemyślenia.

W kwestii mediów społecznościowych i przerażającej wizji przyszłości polecam obejrzeć 1 odcinek 3 sezonu serialu Black Mirror. Pokazana tam jest wizja klasowości społecznej opartej o 5 punktowy ranking, a punkty przyznawane za pomocą jednego z portali.

Im masz wyższy ranking tym lepsze dobra otrzymujesz, możesz mieszkać w lepszych dzielnicach, pracować w lepszych miejscach, mieć dostęp do lepszych usług itp. Gorszy ranking oznacza wykluczenie. Karą za przestępstwo jest np. czasowy spadek rankingu o punkt lub dwa, bądź łatwiejsze zdobywanie negatywnych ocen. Ludzie żyją w oparciu o ten schemat. Straszne ale zarazem bardzo prawdopodobne.

Tak czy inaczej wracam do początków, planowanie szło mi bardzo dobrze, skupiałem się na celach i je realizowałem. Ustawiczna praca, 1% dziennie do celu i tego zamierzam się znowu trzymać 😉 Do usłyszenia niebawem, już teraz częściej.

O autorze

Łukasz Kruszewski

Mąż, początkujący bloger, pasjonat, ekstrawertyczny introwertyk. Uwielbia czytać, uczyć się, bawić się nowościami, patrzeć w gwiazdy i pomagać innym. Jeżeli masz na to ochotę to z chęcią wybiorę się z Tobą na kawę albo inne piwo i porozmawiam o tym i tamtym :)

Zostaw komentarz