Podsumowania

Podsumowanie lipca 2019

Napisany przez Łukasz Kruszewski

Pół roku za nami, a zatem przejdźmy do podsumowania kolejnego miesiąca

Moje założenia na lipiec 2019:

👉 Dokończenie brakujących rzeczy na blogu, kosmetyka
👉 Składanie prezentacji
👉 Stworzenie strony Ośrodka Psychoterapii RELACJA
👉 Dalsza nauka z kursu sprzedaży
👉 Kolejna książka do przeczytania „How to get rich” albo kolejna z listy, muszę sprawdzić czego na teraz bardziej potrzebuję

Tak jak wcześniej pisałem, miesiąc lipiec nawet pomimo urlopu był miesiącem bardzo intensywnym i pracowitym. Szczęśliwie praktycznie wszystkie założone cele udało się wykonać 🙂

Sierpień zatem będzie miesiącem większego odpoczynku, mniej ciśnięcia z celami, ale zwiększam za to intensywność ćwiczeń, będę testował na własnym ciele nowe rzeczy z dziedziny biohackingu oraz chcę się skupić na samym sobie i na swoim wnętrzu. Pojawi się też więcej wpisów na fanpagu i być może blogu, planuję także przeznaczyć więcej czasu na czytanie.

Na koniec chciałbym podzielić jedną albo dwoma myślami dotyczącymi pracy.

  1. Praca 8 godzin dziennie np.: 8:00-16:00 jest to wg mnie najgorszy możliwy model wykonywania pracy. W świetle najnowszych badań nad pracą ludzkiego mózgu i większej wiedzy o procesach działających w naszym życiu praca tego typu jest wyjątkowo nieefektywna. W ostatnim tygodniu pracując tylko 7-10 i 18-20 udało mi się wykonać więcej, niż niejednokrotnie w ciągu całego, sztywnego, ośmiogodzinnego dnia.
  2. Spowolnienie, które traktuję jako umiejętność odpuszczania pewnych rzeczy albo zmniejszania ich intensywności jest bardzo istotną do wypracowania zdolnością. Jednakże, jeżeli dopiero zaczynasz biznes, pracę, nową inicjatywę i jeszcze nie masz żadnych wykształtowanych procesów w swoim życiu, taka strategia niestety nie gwarantuje sukcesu. Umiejętność spowalniania jest konsekwencją i wynikiem doświadczenia, przepracowania wielu rzeczy, wyrobienia w sobie odpowiednich nawyków. Na początku konieczny jest hustling, konieczne jest ciśnięcie, by z czasem z tego ciśnięcia przeobrażać wszystko w procesy, dzięki którym uda Ci się odpuścić paradoksalnie nie tracąc przy tym pędu. To działa.

👉 Na sam koniec polecam Ci książkę „12 życiowych zasad – antidotum na chaos” Jordana B. Petersona. Jest po prostu rewelacyjna!

Plan na sierpień 2019:

👉 Przeczytanie książki „12 życiowych zasad – antidotum na chaos” Jordana B. Petersona
👉 Przeczytanie książki „How to get rich”
👉 Kilka testów biohackingowych, których efekty będę opisywał
👉 Regularność codziennych, intensywniejszych ćwiczeń
👉 Kilka ciekawych wpisów na fanpage i być może kolejny artykuł

Dobrego sierpnia Wam wszystkim! 🙂

O autorze

Łukasz Kruszewski

Mąż, początkujący bloger, pasjonat, ekstrawertyczny introwertyk. Uwielbia czytać, uczyć się, bawić się nowościami, patrzeć w gwiazdy i pomagać innym. Jeżeli masz na to ochotę to z chęcią wybiorę się z Tobą na kawę albo inne piwo i porozmawiam o tym i tamtym :)

Zostaw komentarz