Lifestyle

Koniec sezonu pierwszego!

Napisany przez Łukasz Kruszewski

Stało się! Dzisiaj mamy 50 tydzień i 50 wpis który jest tym samym ostatnim odcinkiem tego sezonu. Niebawem wracam z kolejnym, lepszym 🙂

Przejrzałem dzisiaj swoje pierwsze wpisy sprzed roku w których sporo pisałem o swoich celach i założeniach. Dzisiaj jak to czytam to trochę z uśmiechem na twarzy 🙂

Reid Hoffman, przedsiębiorca i założycie portalu LinkedIn powiedział kiedyś takie zdanie:

Jeśli nie wstydzisz się pierwszej wersji swojego produktu to znaczy, że uruchomiłeś go zbyt późno.

Reid Hoffman

Myślę, że zdanie to idealnie oddaje mój aktualny stan 🙂 Początki tego co pisałem na początku i to co sam sobie zakładałem aktualnie wydają mi się żenujące, ale to dobrze, jest to znak tego, że kierunek jest dobry i nastąpił jakiś rozwój 🙂

Już teraz wiem, że część celi które sobie wyznaczyłem były nieprawidłowe, nie oznacza to, że nierealne ale chodzi o to, że po prostu dążenie do nich nie przynosiło mi wystarczająco dużo radości i przyjemności.

Okazało się na przykład, że posiadanie super wypasionej fury wcale mnie nie kręci, no może poza Teslą którą kupię sobie w 2025 roku 😉 Posiadanie wielu nieruchomości rodzi problemy ich obsługi, czytanie książek na ilość nie ma większego sensu, ale jest konieczne, żeby uruchomić procesy myślowe itp.

Jednakże na bazie tego wszystkiego upewniłem się za to, że jedna rzecz którą warto robić i warta jest każdych pieniędzy to inwestycja w swoją głowę. Lepsze rozumienie siebie, swoich emocji, psychologii własnego funkcjonowania, wiedza ta jest warta każdych pieniędzy. Już teraz zacząłem przeznaczać spore sumy pieniędzy na swoje własne szkolenia, warsztaty, terapie i co tam jeszcze będzie potrzebne.

Prawda jest taka, że im więcej włożysz swojego wysiłku i pieniędzy w tą sferę to masz szansę wyciągnąć z tego kilka razy tyle, również pieniędzy, temat przetestowany. Jest to najlepiej oprocentowana inwestycja, wymaga ona co prawda dużo swojego wysiłku ale efekty są ogromne.

Nie wierzycie?! Też nie wierzyłem, ale dla potwierdzenia wrzucam wykres przychodów z zaznaczoną linią czasu gdy wspólnie z żoną zwiększyliśmy zaangażowanie w tematy własnego rozwoju. Zaznaczam, że pieniądze są tak naprawdę dodatkiem do zysków o wiele większych, bo tych zachodzących w głowie.

Przechodząc do podsumowania dzisiaj kończę pierwsze 50 wpisów bloga ale to nie koniec 🙂 W drugim sezonie znajdą się kolejne mam nadzieję ciekawe wpisy i tutaj mam do Ciebie prośbę, podziel się w komentarzu jakie tematy najbardziej Ciebie zaciekawiły, może jest coś czego chciałbyś więcej?

Druga sprawa to chciałbym rozpocząć serię wpisów o sztucznej inteligencji, pokazać Wam co to jest za technologia, jak można z niej korzystać, co już teraz jest dostępne przy minimalnych kosztach i minimalnej wiedzy, tak aby każdy kto chce mógł sobie sam w ciągu paru minut przetestować jak to działa i co może z tym zrobić 🙂 Przede wszystkim może skupię się na wykorzystaniu tych technologii w małych biznesach, bo naprawdę warto zainteresować się tym tematem 🙂 Jeszcze parę lat temu aby zdobyć przewagę konkurencyjną wystarczało mieć stronę internetową, teraz tą przewagę budują mechanizmy sztucznej inteligencji (AI).

Także do zobaczenia niebawem i ruszamy z drugim sezonem 🙂

O autorze

Łukasz Kruszewski

Mąż, początkujący bloger, pasjonat, ekstrawertyczny introwertyk. Uwielbia czytać, uczyć się, bawić się nowościami, patrzeć w gwiazdy i pomagać innym. Jeżeli masz na to ochotę to z chęcią wybiorę się z Tobą na kawę albo inne piwo i porozmawiam o tym i tamtym :)

Zostaw komentarz