Lifestyle Rozwój i motywacja

Dzień Niepodległości

Napisany przez Łukasz Kruszewski

Przyszedł czas na post podsumowujący tydzień.

Po pierwsze dzięki wszystkim polecającym za książki, wczoraj zrobiłem spore zamówienie także kolejny zapas książek zakupiony!

Po drugie zauważyłem, że dobrze mi robi jak zapisuję i wrzucam tutaj sobie swoje cele, zwiększa to moją motywację do ich realizacji i w ogóle odpowiedzialność żeby je wykonać. Tak jak już pisałem trzeba zaczynać powoli zatem cel na ten rok to 1 książka na miesiąc, mamy 11 listopad i powoli kończę mega książkę Dale Carnegie – „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”, naprawdę naprawdę polecam!

Po trzecie rozpocząłem kolejny cel i znowu zaczynam małymi krokami, czyli 30 dni codziennych ćwiczeń po minimum 20 min dziennie, póki co jestem w 11 dniu (drugi poziom to 100 dni)

Po czwarte oglądałem kilka dni temu film Bohemian Rhapsody, czyli historię Freddiego Mercurego i zespołu Queen. Bardzo Wam go polecam. Film bardzo dobry, skłaniający do myślenia o życiu, relacjach, samotności, egzystencjalnych kwestiach, takich jak sens, cel życia… smutny.

Po piąte – dzisiaj 11 listopada – wszystkiego najlepszego z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj, jakby się nad tym zastanowić to jest to naprawdę niesamowite święto!

Po szóste ostatnio jakoś wyjątkowo interesują mnie chmury publiczne oraz zawarte w nich zestawy usług kognitywnych czyli takich które opierają się o mechanizmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Zastanawiam się nad cyklem opisującym ich praktyczne zastosowanie z przykładami i rzeczywistym ich zastosowaniem. Zobaczymy

I na koniec pewna ciekawostka i myśl do zastanowienia się.
Pewne przedsiębiorstwo telefoniczne w Nowym Yorku przeprowadziło dokładne badania odbytych rozmów telefonicznych aby ustalić jakie słowo powtarza się w nich najczęściej. Okazało się, że tym słowem jest zaimek osobowy „ja”. Użyto go podobno 3900 razy w 500 rozmowach telefonicznych.

Słynny wiedeński psycholog Alfred Adler w swojej książce „Sens życia” napisał takie zdanie: „Jednostka, która nie interesuje się innymi ludźmi, ma w życiu największe kłopoty i dostarcza najwięcej problemów innym ludziom. Właśnie na te osoby spadają wszystkie niepowodzenia”. Ciekawe. Mnie to rusza, a Ciebie?

O autorze

Łukasz Kruszewski

Mąż, początkujący bloger, pasjonat, ekstrawertyczny introwertyk. Uwielbia czytać, uczyć się, bawić się nowościami, patrzeć w gwiazdy i pomagać innym. Jeżeli masz na to ochotę to z chęcią wybiorę się z Tobą na kawę albo inne piwo i porozmawiam o tym i tamtym :)

Zostaw komentarz