Lifestyle

Co dalej?

Napisany przez Łukasz Kruszewski

Dzisiaj mija 47 tydzień cotygodniowych wpisów blogowych!! 47 tygodni, rok wpisów! 47 tydzień oznacza też, że zostały już tylko 3 wpisy do 50, czyli połowy mojego celu który sobie założyłem, zakładając profil Hello Intelligent.

Szczerze powiedziawszy na samym początku nie sądziłem, że uda mi się napisać, aż tyle 🙂 Początkowo samo przygotowanie i napisanie każdego posta zajmowało mi większą część niedzieli. Ale po roku dużo się zmieniło? Co dokładnie? W najbliższych postach, postaram się napisać co dokładnie się zmieniło oraz jaki efekt miało napisanie 50 postów, każdego tygodnia, przez cały rok 🙂

Pięćdziesiąt postów oznacza też, że jestem na półmetku mojej drogi. Od tego też punktu chciałbym rozpocząć trochę inną formę wpisów nie tylko tych na blogu ale też na fanpagu, bardziej osobistą, może trochę w formie daily bloga? Zobaczymy, jeszcze myślę nad tym, ale na pewno będzie powiew nowości 🙂

Na ten tydzień chciałbym przypomnieć genialne przemówienie Steve’a Jobs’a na Uniwersytecie Stanford. Właśnie przejrzałem swój profil na Facebooku i 11 miesięcy temu też o nim pisałem 🙂 Podczas przemówienia Steve Jobs wypowiada tam takie zdania:

Jeśli żyjesz każdym dniem tak jakby był Twoim ostatnim, pewnego dnia z pewnością będziesz miał rację!

Wywarło to na mnie tak wielkie wrażenie, że od tamtego czasu przez ostatnie 33 lata spoglądałem w lustro każdego ranka i zadawałem sobie pytanie: Jeżeli dzisiaj będzie ostatnim dniem mojego życia to czy chciałbym zrobić to co dziś zamierzam?!

I jeśli odpowiedź brzmiała NIE przez zbyt wiele dni z rzędu, wtedy wiedziałem, że muszę coś zmienić.

Pamięć o tym że wkrótce umrę jest najważniejszym narzędziem jakie kiedykolwiek napotkałem ułatwiającym podjęcie wielkich decyzji w moim życiu.

Ponieważ prawie wszystko, wszystkie zewnętrzne oczekiwania, cała duma, cały strach przed wstydem bądź porażką, te rzeczy po prostu znikają w obliczu śmierci, pozostawiając jedynie to co jest naprawdę ważne…

Steve Jobs

No właśnie robienie tego co jest naprawdę ważne zamiast tracenia naszego cennego czasu na to czego nie chcemy, nie lubimy co wewnętrznie nas zabija. Parę dni temu usłyszałem też bardzo ciekawe ćwiczenie do wykonania które często może zmienić naszą perspektywę postrzegania różnych rzeczy.

  • Czy gdybym w ciągu całego mojego życia mógł spędzić czas tylko z 25 osobami to czy znalazły by się tam osoby z którymi spotykam się teraz?
  • Czy gdybym mógł zrobić 10 inwestycji w ciągu całego mojego życia, to czy znalazły by tam te których dokonuję teraz?
  • Czy gdybym mógł przeżyć tylko 1 dzień to czy znalazły by się tam aktywności które robię obecnie w ciągu dnia?

Myślę, że warto co jakiś czas zrobić sobie listę takich pytań dotyczących naszego życia i zweryfikować czy rzeczywiście robimy to co chcemy, czy wykorzystujemy nasz potencjał, czy jesteśmy szczęśliwy w tym co robimy?

Na pewno warte przemyślenia.

O autorze

Łukasz Kruszewski

Mąż, początkujący bloger, pasjonat, ekstrawertyczny introwertyk. Uwielbia czytać, uczyć się, bawić się nowościami, patrzeć w gwiazdy i pomagać innym. Jeżeli masz na to ochotę to z chęcią wybiorę się z Tobą na kawę albo inne piwo i porozmawiam o tym i tamtym :)

Zostaw komentarz